Yapı Kredi Sigorta Kasko Hesaplama

Kasko Değeri Hesaplama

 Yapı kredi sigorta kasko hesaplama aracın başına gelebilecek çarpma, çarpışma, yanma, hırsızlık, doğal felaketler, terör amaçlı zararlar, çekilme gibi hasarları güvence altına almaktadır. Aracın başına gelebilecek çok fazla maliyetli hasarlar kasko hizmeti sayesinde yapı kredi sigorta tarafından karşılanmaktadır. Araç sahipleri kasko zamanlarını aksatmamalı ve her yıl düzenli olarak kasko yaptırmalıdır. Kasko zorunlu değildir ve araç sahibi keyfi olarak yaptırmaktadır. Ülkemizde de yaptırma oranları yüksek değildir. Ancak bu konuda hassas olunmalı ve ileride doğacak büyük hasarlar bugün yaptırılacak yapı kredi kasko sigortası ile güvence altına alınmalıdır.

Yapı kredi sigorta kasko sektördeki diğer kasko şirketlerine kıyasla geniş avantajlara sahiptir. Bu avantajlardan fikir sahibi olmak isteyen araç sahipleri yapı kredi sayfasını ziyaret ederek ulaşabilmektedirler. En cazip kasko teklif ve avantajlarını incelemek isteyen araç sahipleri yapı kredi sigorta kasko acentelerinden de bilgilere ulaşabilmektedir. Hatta acenteden edinecekleri bilgiler daha kapsamlı ve daha fikir verici olmaktadır. Yapı kredi sigorta kasko hesaplaması araçtan araca değişiklik göstermektedir. Çünkü yapı kredi sigorta kasko hesaplama yapılırken aracın tipine, aracın markasına, aracın modeline, aracın üretim yılına ve aracın daha önceki yıllarda hasarı olup olmadığına bakılmaktadır. Araç kaskolu olduğu yıl içerisinde herhangi bir hasara uğramamış ise hasarsızlık indirimi olarak adlandırılan bir indirime uğramakta kasko bedeli her geçen yıl daha indirimli hale gelmektedir.

Yapı kredi sigorta kasko süresi bir yıldır. Kasko yapıldığı gün öğlen saat 12’den ertesi yıl yine aynı gün öğlen saat 12’ye kadar devam etmektedir. Kasko zamanları takip edilmeli ve kaskosuz gün geçirilmemelidir veyahut kasko dahilinde olmayan günler araç trafiğe çıkarılıp risk alınmamalıdır. Ancak araç tafiğe çıkmasa bile, evin önünde park halinde olsa bile aracın hasara uğra riski az da olsa vardır. Bu sebeple araç sahiplerine zorunlu olmasa da düzenli olarak kasko sigorta yaptırılması tavsiye edilmektedir. Yapı kredi sigorta kasko hizmetleri de günümüzde tercih edilen ve araç sahipleri tarafından güven toplamış bir sigorta şirketidir. Yapı kredi sigorta kasko hizmetleri acenteleri araç sahiplerini acentelere beklemektedir.


Kasko Fiyatları Firma Türkiye 2021 Trafik Sigortası Fiyatları