Neden Kasko Hesaplama

Neden kasko hesaplama gerekmektedir? Risklere karşı araç kaskosu yapılarak korunan araç, bir risk oluştuğu zaman araç sahibine verilen güvence nedeni ile gerçekleşen risk karşılığı ödeme yapılmaktadır ve bu güvence araç sahibinin araç sigorta şirketine ödemiş olduğu primler vasıtası ile sağlanmaktadır. Bu nedenle aracın marka ve modeline göre, sunulan kasko paketine göre kasko hesaplanır ve araç sahibi belirlenen primleri öder. Araç sahibinin bilgileri, aracın bilgileri doğrultusunda ve araç değeri dikkate alınarak tespit edilen rakamları araç kaskosu yaptıran araç sahibi bir yıl boyunca öder. Bir risk gerçekleştiğinde araç sahibine teminat altına alınan risklerin ödemesi.

2021 Yılı Kasko Fiyatları

2021 yılı yaklaşırken 2021 kasko fiyatları hesaplama konusu da 2021 model araçların piyasaya çıkması ile birlikte kendini gösterdi diyebiliriz. Sigorta şirketlerinin maliyetleri düşürüp kasko ve trafik sigortası fiyatlarını düşürme eğilimlerine karşın döviz ile paralel olarak otomobil fiyatları da artınca kasko fiyatları da arttı diyebiliriz. 2021 kasko hesaplama için ise artık online sigorta hesaplama sitelerini tercih edebilirsiniz. Kasko teklifi almak yurtdışında da olduğu gibi tamamen online hale geldi diyebiliriz. 2020 yılı içerisinde ciddi bir artış gösteren online sigorta karşılaştırma siteleri önümüzdeki yılda da artış gösterecek gibi durmakta.

Kasko Fiyat Hesaplama

Araç kaskosu yaptıracak araç sahipleri kasko fiyat hesaplamalarını incelediklerinde araç kasko sigorta şirketlerinin farklı fiyat sunduklarını görmektedir. Şirketler arası fiyat farklılıkları yüksek meblağ olmamakla beraber farklılıkların nedeni araçla ilgili olmaktadır. Kasko güvencesi altına alınacak aracın marka, modeli ve aracın durumu kasko fiyat hesaplamasında göz önüne alınarak rakam belirlenmektedir. Ayrıca kasko teminatı kapsamına giren maddeler önem taşımaktadır. Full veya standart kasko paketleri arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Teminatlar, ek teminatlar ve isteğe bağlı teminatlar kasko fiyat hesaplamasında farklı fiyatlar ortaya çıkarır.

Ucuz Kasko

Araştırmalara kalkışan bir araç sahibinin yapmaya çalıştığı şey aslında ucuz kaskoya ulaşmaktır. Bir çok kasko teklifi alınır, bu kasko tekliflerinin fiyatlarına bakılır, teminatlar karşılaştırılır ve sonunda gelinen noktada fayda maliyet oranına bakılır bu oran en iyi olan teklif kasko teklifi almak isteyen kişi için iyi tekliftir. Kasko sorgulama kavramının da geldiği nokta budur aslında, kasko sorgulama yaparak en iyi fiyat yani ucuz fiyat sorgulaması yapar araç sahibi. Bu sonuca ulaşmak için ise online kasko teklifi almak en mantıklısıdır diyebiliriz. Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli gibi büyük şehirlerde kasko yaptırabileceğiniz sigorta acentesi bulmakta sıkıntı çekmezsiniz.

Memur Kasko

Kasko yaptırırken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var o da, mesleğinize uygun kampanyayı bulabilmek. Sigorta şirketleri kasko fiyatı verirken kişinin özelliklerine göre verdiği için bu kişi örneğin memur ise daha düzenli bir yaşantısı olabileceği izlenimini elde edip az riskli müşteri grubuna almaktadır. Bu da şu sonucu getirmektedir öğretmen, polis, asker gibi meslek grupları daha indirimli kasko poliçelerine sahip olabilmektedir. Her yıl kampanyalar değiştiği için hangi sigorta şirketinin hangi meslek grubuna indirip yaptığını söylemek biraz güç. Ama şunu biliyoruz ki öğretmen kasko, polis kasko ve asker kasko kampanyaları sürekli olarak tekrarlanmaktadır.

Kasko Teklifi Al

Kasko teklifi almak istiyorum diyorsanız sizin karşınıza 2015 yılı itibariyle online kasko teklifi siteleri çıkabilir. Son yıllarda hızla artan internetten sigortacılık kavramı sayesinde çok kolay ve hızlı bir şekilde kasko teklifi alabilirsiniz. Örneğin 2015 model bir aracınız var ve en uygun seçeneği bulmak istiyorsunuz bu seçeneğe sizi yönlendirecek bir çok site karşınıza çıkacaktır. Bazı siteler sigorta acentelerinin bireysel siteleri olabileeği gibi bazı siteler ise karşılaştırma sitelerine sahip broker şirketler olabilir. Bu tarzda sigorta karşılaştırma siteleri son yılda artış göstermektedir.

Kasko hesaplamada bambaşka bir dönem bizleri bekliyor. 2014 yılı ve 2015 yılının gelişi ile online sigorta karşılaştırma sitelerinde büyük bir artış oldu. Eskiden sadece büyük broker firmalar sigorta karşılaştırma sitesi yapabiliyorken son dönemde küçük ve orta ölçekli sigorta siteleri de kendi sitesini yaptırıp teklifleri internet üzerinden alabilecek bir yapı kurabildi. Bunun sonucu olarak da google veya başka bir arama motoruna kasko veya kasko hesaplama gibi anahtar kelimeleri yazdığınızda sizin için kasko hesaplayabilecek bir çok online kaynak bulabilinir hale gelindi. Yapmanız gereken bu siteleri internet üzerinden bulup araç bilgilerin ...

2015 model araç sigortası için seçmiş oldukları kasko sigorta şirketine giden araç sahipleri araç kasko poliçesini imzalamakta ve ücretini ödemektedir. Kasko poliçesinde aracın korunacağı riskler, araç sahibi bilgileri, araç kasko sigorta şirketi bilgileri, kasko fiyatı yazılı bulunmaktadır. Kasko poliçesi taraflarca imzalandıktan sonra araçlar poliçede yazılı risklere karşı güvence altına alınmaktadır. Araçlar yapılan kasko ile 1 yıl süresince güvence altına alınmaktadır. 1 yıl sonunda isteyen araç sahipleri yeniden kasko sigortası yaptırmaktadır. Araç sigortası Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir. Araç sahiplerinin 2015 ...

Tüm Makaleleri Okumak için Tıklayın..

Kasko Fiyatları Firma Türkiye 2021 Trafik Sigortası Fiyatları