2015 Kasko Hesaplama

2015 model araç kasko hesaplama araç kasko sigorta şirketleri tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda 2015 kasko fiyatları hakkında fikir sahibi olmak için ise sigorta şirketlerine veya onların online teklif sistemlerine ulaşabilirsiniz. Araç sahipleri küçümsenemeyecek rakamlar ödeyerek almış oldukları araçlarına gereken özeni göstermekte ve araçlarını karayollarında seyir halende, park halinde karşılaşılabilen risklerden korumak için araç kasko sigortası yaptırmaktadır. Araç kasko sigorta süresi 1 yıldır ve araç kasko fiyatları her yıl yeniden belirlenmektedir.

Türkiye Sigorta ve Reasürans Birliği her yıl araç kasko sigorta hesaplaması yapmakta ve hesaplama ile ortaya çıkan kasko fiyatlarını araç sahiplerine ve araç kasko sigorta şirketlerine ışık tutması için web sayfasında yayınlamaktadır. Araç kasko hesaplama araç marka ve modeline, aracın durumuna, aracın teminat altına alınacağı risklere, aracın bulunduğu şehre göre hesaplanmaktadır.

Araç kasko sigorta şirketleri tarafından 2015 model araç kasko hesaplama ile hazırlanan kasko paketleri arasında tam kasko veya full kasko, standart kasko, ek teminatlı kasko paketi yer almaktadır. Standart kasko paketi araçlarda kısmi teminat sağlamaktadır. Standart kasko paketi araçları çarpma, düşme, çarpılma, yuvarlanma, devrilme, yanma, çalınma, çalınmaya teşebbüs risklerine karşı teminat altına almaktadır. Full kasko paketi ise araçların karşılaşabileceği tüm riskleri kapsamaktadır. Araç kasko sigorta yaptırmak isteyen araç sahipleri hızlı ve kolay bir şekilde araç kasko sigorta şirketlerinin web sayfaları üzerinden araç kasko fiyatları sorgulaması yaparak online kasko teklifi alabilmektedir.

Araç sahipleri birden fazla araç kasko sigorta şirketinden 2015 model araç kasko hesaplama sorgulama yapabilmektedir. Kasko sigorta sorgulama sonrası teklifleri inceleyen araç sahipleri araçları için en uygun kasko paketini ve en uygun teklifi sunan araç kasko sigorta şirketini seçerek araç kaskosu yaptırmaktadır. Kasko yaptırmak için araç kasko sigorta şirketleri ile araç kasko poliçesi imzalayan araç sahipleri kasko ücretini öder ve araçları 1 yıl boyunca seçmiş olduğu kasko paketinde belirtilen ve kasko sigorta poliçesine yazılmış olan risklere karşı teminat altında olur. Poliçede yazılı olan risklerin biri, birkaçı veya tamamı gerçekleştiğinde araçta meydana gelen hasar tutarı araç kasko sigorta şirketi tarafından araç sahibine ödenir. Araç kasko fiyatları yüksek gibi görünse de kaskosuz aracın karşılaşacağı risklerin gerçekleşmesi durumunda daha yüksek bir tutar ortaya çıkmakta ve kasko yaptırmak daha ekonomik olmaktadır.


Firma Türkiye